D.U.K.

1. Ar vakuuminiai saulės kolektoriai gali veikti ir žiemą- šalto oro sąlygomis?

Taip. Kadangi vakuuminių saulės kolektorių sistemoje cirkuliuoja specialus šilumos pernešėjas („gliukolis“) kuris nesustingsta iki -36ºC. Tačiau tokiomis sąlygomis įrangos charakteristikos sumažėja todėl reikės papildomai pašildyti vandenį iki reikiamos temperatūros naudojant kieto kuro, dujinį ar elekrinį šildymą.

2. Ar su vakuuminių saulės kolektorių sistema debesuotą dieną bus šildomas vanduo?

Taip. Vakuuminiams saulės kolektoriams nebūtini tiesioginiai saulės spinduliai, todėl net ir debesuota ar lietingą dieną vanduo bus vis tiek šildomas. Nor esant debesuotai ar lietingai dienai kolektorių šildymo našumas sumažėja. Tokiomis dienomis gali tekti papildomai pašildyti vandenį iki reikiamos temperatūros naudojant kieto kuro, dujinį ar elekrinį šildymą.

3. Per kiek laiko atsiperka vakuuminių saulės kolektorių įranga?

Suinstaliuota įranga atsiperka per 3-4 metus. Tačiau vis labiau brangstant kietąjam kurui, dujoms ir elektros energijai atsipirkimo terminas tik trumpės, nes instaliacijos įrangos kaina- nebrangsta.

4. Ar galima vakuuminių saulės kolektorių sistemą prijungti prie jau esamos karšto vandens ruošimo sistemos (kieto kuro, dujinio, elektrinio šildymo ir t.t.) ?

Taip galima. Saulės kolektorių sistema prijungiama prie senojo vandens šildytuvo, arba, naudojant papildomą, naują, skirtą saulės kolektorių sistemai vandens šildytuvą. Taip pat galima apjungti seną vandens šildytuvą su nauju ir t.t. Kiekvienu atvėju tai nusprendžiama individualiai atvažiavus į vakuuminių saulės kolektorių montavimo vietą.

5. Ar gali vakuuminių saulės kolektorių sistema sušildyti vandenį iki pakankamai aukštos temperatūros?

Gerai suprojektuota saulės kolektorių sistema vasaros metu gali sušildyti vandenį iki reikiamos temperatūros ir užtikrinti karšto vandens kasdieninį vartojimo poreikį. Tačiau prieš renkantis sistemą reikia pasirinkti optimalaus našumo???. Priešingu atveju turėsite energijos perteklių. Nemokamos konsultacijos metu mes Jums padėsime ir patarsime, kaip pasirinkti optimaliausią ir Jūsų poreikius atitinkančią sistemą.

6. Ar gali vakuuminių saulės kolektorių sistema būti naudojam ruošti karštą vandenį dideliais kiekiais?

Taip, gali. Vakuuminiai saulės kolektoriai sujungti į grupes arba paraleliniu būdu gali gaminti didelius kiekius karšto vandens, todėl juos galima pritaikyti ruošti karšta vandenį mokykloms, darželiams, ligoninėms, viežbučiams ir daugumai komercinų ir valstybinių istaigų.

7. Ar veiks vakuuminių saulės kolektorių sistema išsihermetinus (prapuolus vakuumui), ar net sudužus keletui kolbų?

Kolbos gaminamos iš borosilikatinio stiklo, kuris ypatingai atsparus mechaniniams pažeidimams- jos lengvai nedūžta. Išsihermetinimo galimybė taip pat yra labai maža, bet, jeigu taip ir nutiktų, vakuuminiai saulės kolektoriai vistiek veiks net ir su keliomis kolbomis - tik jų efektyvumas sumažės. Kolbos yra lengvai pakeičiamos- tą galima padaryti ir patiems ( nebūtina kviesti specialistų). Atsarginių vakuuminių saulės kolektorių kolbų galite įsigyti pas mus už nedidelė kainą.

8. Ar gali vakuuminių saulės kolektorių sistema sukelti gaisrą vasaros metu esant aukštai oro temperatūrai?

Sukelti gaisro saulės kolektoriai- negali. Pagrindinės medžiagos, kurios sudaro sistemą yra nedegios (Boro silikatinis stiklas, aliuminis, varis, akmens vata). Sistemos viduje cirkuliuoja specialus šilumos pernešėjas („gliukolis“), kurio virimo temperatūra yra 1800C - 2800C. Vakuuminė saulės kolektorių sistema turi temperatūtos vožtuvą, kuris apsaugo įranga nuo perkaitimo.

9. Ar reikalinga kokia nors speciali priežiūra vakuuminių saulės kolektorių sistemai?

Speciali priežiūra vakuuminių saulės kolektorių sistemai- nereikalinga. Saulės kolektoriai dėl kolbų formos nereikalauja jų valymo, plovimo ir t.t. - tai už Jus atlieka lietus ir vėjas.

10. Ar vakuuminiais saulės kolektoriais šildomas vanduo yra alternatyva dujomis ar elektra šildomam vandeniui?

Saulės energija neturi būti alternatyva kietu kuru, dujomis ar elektra šildomam vandeniui. Saulės energijos sistema vidutiniškai per metus gali patenkinti iki 60-70% karšto vandens poreikio namų ūkiui.

11. Ar galima vakuuminius saulės kolektorius montuoti ant plokščio paviršiaus?

Vakuuminiai saulės kolektoriai gali būti montuojami ant stogo plokščiu paviršium arba ant žemės. Optimaliausias vakuuminių kolektorių kampas yra nuo 400- 600 tam, kad būtu užtikrintas optimalu šiluminės saulės energijos perdavimas į saulės kolektorių sistemą.

12. Ar vakuuminiai saulės kolektoriai yra efyktevesni už kolektorius su plokščiais paneliais?

Koks saulės kolektoriaus tipas apsimoka labiausiai? Vakuuminiai ir plokštieji saulės kolektoriai veikia tokiu pačiu principu- jie apsorbuoja saulės energiją. Tačiau skiriasi šių kolektorių šilumos nuostoliai į aplinka ir priežiūra sugedus. Šilumos nuostoliai į aplinką: - Vakuuminių saulės kolektorių šilumos nuostoliai minimalūs, nes vakuumas tarp vidinės ir išorinės kolbų neleidžia sklisti šilumai konvekcijos ir laidumo būdu (kai šiluma pernešama kartu su oru). Taigi, esant žemai aplinkos temperai išspinduliuojamas labai nedidelis šilumos kiekis. - Plokštieji saulės kolektoriai nėra sandarūs. Tarp absorberio ir išorinio karkaso nėra vakuumo, dėl to nuostoliai į aplinką tokio tipo kolektoriuose žymiai didesni. Tai lemia mažesnį plokščiųjų kolektorių efektyvumą, nes kuo žemesnė aplinkos temperatūra (didesnis temperatūrų skirtumas tarp absorberio ir aplinkos), tuo didesni nuostoliai į aplinką. Plokštieji saulės kolektoriai populiarūs šiltesnio klimato juostose, nes nuostoliai į aplinką- maži (dėl mažo temperatūrų skirtumo tarp įkaitinto šilumnešio ir aplinkos). Priežiūra sugedus: - Vakuuminių saulės kolektorių aptarnavimas žymiai paprastesnis sugedus kolboms- jas galima pakeisti kitomis. - Sugedus ploksčiajam kolektoriui reikia iš sistemos išleisti visą gliukolį, numontuoti kolektorių ir vežti remontuoti. Tai užima daug laiko ir prarandama nemažai ir energijos bei pinigų.